Začínáme s chovem štírů


U štírů, pokud je chováme, na rozdíl od jiných chovaných živočichů, není na první pohled vidět, že jim něco schází a strádají. Štíři, kteří jsou uzpůsobeni pro extrémní životní podmínky, jen tak rychle neuhynou, někdy dokáží strádat i po celé dlouhé měsíce. Pokud strádají, nedokáží přijímat i mnoho potravy, nesvlékají se a ani se nerozmnožují. Nejprve je třeba se seznámit s podmínkami, které konkrétní druh chovaného štíra potřebuje. Pokud se cítí chovaný štír v takových podmínkách dobře, bude nenáročným živočichem, na kterého můžeme dohlížet opravdu jenom občas a zběžně.

štír


Zimování


Některé druhy štírů během zimních období zimují v norách nebo pod kameny. Těmto druhům štírů, pokud je chceme chovat a rozmnožovat je, je ideální umožnit také zimování, ale naprosto nezbytné to není.


Terárium


Terárium pro  https://www.muronka.cz/chov-stiru je vhodné celoskleněné nebo lepené. Celoskleněné terárium využijeme hlavně při odchovu mláďat štírů, protože maličcí štírci, jakmile se poprvé svléknou, dokáží po lepu terária vylézt.

v  Minimální rozměr dna terária, ve kterém budeme chovat menší druhy, je ideálně patnáct krát dvacet centimetrů. 15 x 20 cm.

jedovatý štíř


v  Pro pralesní druhy štírů jsou nejvíce vhodná, celo lepená terária, která by měla mít v horní části nalepené drátěné pletivo, kvůli větrání. Výška terária však musí být větší, než délka štíra, protože dokáže z rohu terária vyšplhat do stejné výšky, jako je on sám. 

škorpion


Interiér terária by měl být účelný a přehledný. Pokud je terárium nepřehledné, tak nevíme, kde se štíři zrovna schovávají a hlavně kolik mají štíři v teráriu potravy.

·         Do interiéru terária rozhodně nepatří ostré nebo špičaté předměty, ani ty přírodní, ba ani kaktus. Neměly by tam být materiály s dalšími přísadami.

·         Nepoužíváme květinářskou zeminu, která je přihnojená. Nepoužíváme korkové předměty, protože často obsahují jedovaté pojivé a impregnační látky.

·         Opatrně s okrasnými rostlinami, které jsou často chemicky přihnojovány.

Začínáme s chovem štírů
4 (80%)2