Posedlost

Ve čtyři ráno samou nedočkavostí vypínáte budík. Ten chudák už dávno neplní svou funkci, neboť k tomu nemá příležitost. Samozřejmě jste opatrný, kdo by také nebyl – dostat hned po ránu verbální bič od rozespalé manželky… Potichu se vykradete z ložnice. Nářadí i návnady jsou připravený v autě. Takže sbalit grog na ranní prohřátí, lahev vína na odpolední siestu a termosku s kafem na večerní „odbourávání“ a rychle k vodě!
raní pohoda u rybníka

Ráno

Přijíždíte brzy, ještě se stále drží tma. U vody jste první. Perfektní! Co nejrychleji vybalujete nádobíčko. Nahazujete s dětinskou netrpělivostí, ale přesto naprosto bezchybně. Usedáte do křesla a s neskrývanou rozkoší usrkáváte z termosky grog. Záběr na sebe nenechává dlouho čekat. Jemný zásek a začíná tuhý boj nasycený adrenalinem. Trvá to nekonečně dlouho, ale díky opravdu kvalitnímu náčiní vítězíte. Přichází absolutní euforie – v rukou držíte trofejního kapra. Takový macek si zaslouží svobodu a trofejáka“ vracíte vodě.

Odpoledne

Začalo pařit, voda ztichla, aktivita ryb na nule, ale Vám to nevadí. Z ranního neobyčejného zážitku se „dá žít“ celý den. Jste v naprostém klidu, dokonale šťastný a popíjíte laciné stolní víno. Přemýšlíte, zda existuje něco krásnějšího, než je rekreační rybařina. Samozřejmě Vás nic nenapadá. Snad jen nespoutaný sex, ale to už je dávno. Nyní vítr vane jiným směrem, pouze tím jedním – k vodě.
čekání na úlovek

Večer

Je třeba trochu vystřízlivět, blíží se cesta domů a navíc je nezbytná zvýšená pozornost. Večery bývají na lov velice úspěšné. Ale dnes už Vám není souzeno a tak balíte drahé náčiní a vydáváte se zpět domů. Doma Vás jako každý večer, nečeká vřelé přijetí. Nepodléháte ponuré atmosféře a snažíte se konverzovat. Mluvíte o nádherném ranním zážitku, ale nikdo Vás neposlouchá. Jak to, že to nechápou? Už aby bylo ráno…