Nejoblíbenější a turisticky nejnavštěvovanější místa Španělského Království


1.       Andalusie
Andalusie, to ej jih Španělska, které láká především na horké počasí, překrásnou přírodu a písčité pláže. Navíc si můžete vybrat, jestli se chcete koupat v Atlantském oceánu nebo na pobřeží Středozemního moře. I z toho důvodu sem míří tolik turistů, kteří si chtějí užít pohodovou dovolenou na pláži pod slunečníkem.

Najdete zde velice úrodnou oblast a ovoce je dosažitelné za neuvěřitelně nízké ceny, navíc ho mají všude. To ovšem také znamená, že se zde zdržovaly civilizace již velmi dávno, což nechává Andalusii posetou historickými památkami, které můžete v rámci cestování po Andalusii navštívit. Najdete zde maurské památky.

Jaká jsou nejnavštěvovanější města v této oblasti?
–          GRANADA
–          CORDÓBA
–          SEVILLE
A jaká jsou nejvyhledávanější letoviska? To jsou Costa del Sol, Costa de la Luz a Costa Tropical. Ale můžete zvolit i ty méně známější – bude tu sice méně luxusu a méně zábavy, zato ale prázdnější pláže a flamenco v ulicích.

2.       Barcelona
Hlavní město oblasti Katalánska je druhou nejoblíbenější destinací pro turisty. A není se čemu divit. Nádherné město s gotickými prvky je protkané také architekturou přelomu devatenáctého a dvacátého století, kdy zde žil Antoni Gaudí, který zde nechal postavit mnoho moderních budov, z nichž nejnavštěvovanější jsou:
–          PARC GÜEL
–          SAGRADA FAMILIA
–          CASA BATLLÓ
–          CASA MILLÁ

Španělská Barcelona láká především multikulturností, láká také na teplé počasí, skvělou gastronomii, romantické procházky po plážích.

Kromě těchto míst jsou samozřejmě ještě hojně navštěvované ostrovy, které Španělskému království náleží, a to jsou Baleárské ostrovy, mezi něž patří Mallorca, Menorca, Ibiza a další menší ostrovy. Z nich je nejnavštěvovanější Mallorca, jelikož je cenově dostupnější než Menorca, která doslova překypuje luxusem. Ibiza je zase nejnavštěvovanější mladými lidmi z celého světa, kteří sem jezdí hlavně za noční zábavou ve formě plážových party a klubů, kde se tančí celou noc až do rána.