Výběr dětského kočárku

Dětský kočárek můžeme považovat za nezbytnost pro každé miminko. Dětem pobyt na čerstvém vzduchu jednoznačně prospívá a měly by být venku každý den, s výjimkou velmi chladných dnů, kdy je teplota pod -5°C. A abyste mohli chodit s dětmi ven i v dešti nebo při sněžení, potřebujete dětský kočárek.

Mnohdy plánujeme, že budeme mít dvě a více dětí, takže potřebujeme koupit kvalitní kočárek, který vydrží několik let vozit naše děti a bude jak komfortní pro děti, tak i pro nás, rukojeť ve správné výšce s ohledem na výšku naší postavy není nezanedbatelný faktor. Exclusive Maxim-kocarky vaše představy jistě splní do puntíku.

kočárek

Dětský kočárek bychom si neměli vybírat podle designu, i když i ten je jistě podstatný, ale měli bychom si vybrat kočárek podle funkčnosti. Můžete si koupit hluboký kočárek nebo sportovní, či volit rovnou kočárek v kombinaci obou. Měli bychom také přihlédnout, jestli budeme chtít jezdit s kočárkem jen po městě, nebo budeme jezdit i do terénu po horách. Některé maminky budou jezdit za kočárkem na inline bruslích, i takovým aktivitám se dá výběr kočárku podřídit.

Kočárek musí být také pro dítě bezpečný a v momentě, kde se bude dítě již v kočárku samo schopno zvednout do sedu, či se bude pokoušet se postavit, musí být kočárek natolik stabilní, aby se i s dítětem nepřevrhl.

kočárek

Kočárky by měly mít bezpečnostní atest a měli byste jej vždy od prodávajícího vyžadovat. Zaručí vám, že všechny materiály jsou zdravotně nezávadné a tím nijak neublíží vašemu dítěti. Zaručí vám také pevnost všech opěrek a bezpečnostních pásů, které drží větší děti v kočárku a chrání je před vypadnutím.

Co můžeme vídat v poslední době jsou i kočárky pro domácí mazlíčky, konkrétně pro pejsky. Chodíte-li na hory a máte pejska, který nepatří k plemenům na dlouhé túry, je to praktické řešení, i když není úplně obvyklé.