Vhodné na dvorek i na zahradu

Chcete-li si na zahrádce nebo na dvorku vytvořit kryté posezení, které odolá jak dešťovým kapkám, tak také otravném slunečním paprskům, můžete si zvolit hned z několika možností. Standardně se používají například pergoly, ale v případě, že nechcete příliš utrácet, raději byste se měli poohlédnout po něčem skromnějším, například po párty stanech. Nejsou tak robustní a pevné jako standardní zahradní zastřešení, ale na druhou stranu se dají pořídit za velice solidní ceny. Kvůli jejich koupi nemusíte šetřit měsíce, ale klidně si je můžete dovolit zaplatit i z výplaty. A tato investice se opravdu vyplatí.
altán na pláži

Stejně jako standardní typy stanů, i jejich párty alternativy se dají jednoduše složit a převézt jinam. To je velká výhoda, jelikož je nemusíte používat pouze na svém pozemku, ale využít se dají i jinými způsoby, například k prezentaci výrobků vaší firmy. Tyto akce jsou běžné hlavně v letních měsících. To však není jediná výhodou, kterou toto zastřešení má. Moderní verze se dají poměrně snadno složit dohromady a zase rozebrat. S návodem by to měl zvládnout i člověk, který není v montážích čehokoliv příliš zběhlý.
cirkusové stany

Nevýhody

I když jsou párty stany skutečně velice užitečné a zároveň jsou k dostání za opravdu dobré ceny, mají i své mouchy. Tou největší, která by se dala označit rovnou za masařku, je nižší stabilita. Je to logické. Stavby typu altán nebo pergola musí být už logiky věci daleko pevněji zakotvené v zemi, a tudíž je i jejich stabilita daleko vyšší. Je tedy dobré stan vždy, když začne foukat silnější vítr, sbalit a schovat. Dalším mírným negativem může být pro někoho vzhled, i když zde záleží na tom, který model si vyberete. Běžně se totiž prodávají jak typy, které nejsou příliš zdobné, tak i druhy, co vypadají opravdu k světu a mohou působit poměrně dost dekorativně. Ty se používají například při venkovních svatebních obřadech .