Dětem mobil do rukou nepatří

Technické hračky byly vždy u dětí populární. Pokud hračka vydávala zvuky, stala se hned nejvíce oblíbenou. Zlomyslní příbuzní rádi malé děti obdarovávali hlučnými hračkami, které hrály tak dlouho, než se vybyly baterky. Není tedy divu, že děti milují také mobilní telefony, které nejen, že vydávají zvuky, ale také na jejich displejích probíhá děj. Děti si je hned oblíbí jako svou oblíbenou hračku. Je to ovšem vhodné?
drink v kelímku

Než půjčíte svému dvouletému batoleti chytrý telefon, abyste ho na chvíli zabavili a měli od něj klid, pomyslete na to, že tak malému dítěti tato věc do rukou vůbec nepatří.

Totéž se ovšem týká také větších dětí. Ano, je důležité, aby byly na příjmu, ale v okamžiku, kdy se dítě vrátí domů, odložte mobily svých dětí stranou , je to především pro jejich dobro.

Samozřejmě, ruku na srdce, my sami bychom měli jít sami do sebe a jít dětem příkladem. Zkuste si poctivě odpovědět, kolik času strávíte vy sami zbytečným a neplodným psaním textových zpráv, zcela zbytečným surfováním po internetu, zbytečným telefonováním. Pokud by člověk spočítal čas, který strávil těmito činnostmi, možná by zjistil, že se jedná o celé roky života. Nedal by se ten čas využít příjemnějším způsobem?
srdce v mobilu

A u dětí to platí dvojnásob. Uvědomte si, že dětství by mělo být nejkrásnějším obdobím v lidském životě a Vaši potomci mají právo si ho náležitě užít. Běžte na hřiště, vyběhněte do přírody, tvořte společně, protože promarněný čas se už vůbec nikdy nevrátí. Děti mají jednu úžasnou vlastnost, jsou multifunkčně nadané, v podstatě jim jde cokoli. Až s postupem času se jejich talenty vyprofilují. Proto dětem dopřejte opravdu bohaté aktivity všeho druhu. Je to investice do jejich života a kvalitní budoucnosti. Je to také práce na jejich zdravém vývoji, na kterém Vám jistě jako zodpovědným rodičům velmi záleží.