Pracujete osm hodin denně a to není dobře!


Na světě samozřejmě existují lidé, kteří netouží po nekonečném bohatství. Můžou to být lidé, kteří nemají o západním komerčním životě ani potuchy. Můžou to také ale být lidé, kteří mají dost konzumní společnosti a honby za penězi. Ale pojďme se spíše podívat na nás. Na nás, kteří chceme být bohatí a stále se nám to nedaří. Tady máte jeden z důvodů, proč pravděpodobně ani vy nikdy nebudete bohatým jedincem.

obchod

Když se na tento důvody letmo podíváte, napadne nás, že to je nějaký nesmyslný důvod. Vždyť přece pracovní doba JE osm hodin. Ale zeptejte se někoho, kdo vydělává velký balík peněz, co si o tom myslí. Věřím, že každý úspěšný podnikatel vám potvrdí, že opravdu pracovat osm hodin denně není cestou k úspěchu.
Pojďme se tedy podívat na to, co je špatného na tom, že pracujete osm hodin denně. Možná si teď myslíte a vaše očekávání se dá předpokládat, že napíšu, že pracovat osm hodin denně je moc. Že musíte začít svůj čas lépe řídit a věnovat se jen důležitým věcem. Chyba lávky. Pokud chcete být úspěšným a bohatým člověkem, osm hodin nestačí. Osm hodit si odkroutit, zavřít počítač a jít domů, je cesta k tomu, že budete zaměstnaným člověkem do konce života a stále žít od výplaty k výplatě.

notebook

Samozřejmě, pokud se vrhnete do podnikání a budete vydělávat miliony, můžete si dovolit „nepracovat“. V momentě, kdy vyděláváte ale miliony, se váš život jako takový stane prací. Budete se scházet s lidmi, bavit se a získávat nové sympatie, kontakty a samozřejmě i zakázky. Ale nebudete už sedět vyloženě v kanceláři a lámat si hlavu s obchodní strategií, prezentací či vhodnými texty pro váš web. Budete pracovat trošku jinak.

Pojďme se však vrátit k pracovní době. Pokud chcete vydělávat nadprůměrné peníze, je jasné, že musíte také nadprůměrně pracovat a věnovat svému byznysu nadprůměrné úsilí. Souhlasíte se mnou?

Věřím, že každý, kdo se dopracoval k nějakému většímu bohatství, pracoval (minimálně z počátku) více než deset hodin denně na svém projektu. A myslíte, že si dal o víkendu volno? Nedal. Pracoval i o víkendu. Pracoval ve dne v noci, aby rozjel svůj sen. Většina podnikatelů vám také řekne, že to trvalo třeba i tři roky, než se opravdu karta otočila a peníze začaly přicházet. To však ještě nebyl důvod, přestat pracovat a jít se bavit. Byl to důvod, zabrat ještě víc!