Jackie Chan – muž, který zemře dvakrát


I lidé, kteří se o bojové sporty příliš nezajímají, určitě znají jméno jednoho muže, který se právě díky těmto sportům proslavil po celém světě. JACKIE CHAN.
o   Také vám jako úplně první vytane na mysli jeho okouzlující a nakažlivý úsměv?
Dnes třiašedesátiletý muž je
–         mistrem bojového umění
–         režisérem
–         vynikajícím kaskadérem
–         producentem
–         skvělým komikem
–         scénáristou
–         a samozřejmě hercem.
jackie chan
Málokdo ovšem ví, že se prosadil i jako zpěvák. V Asii vydal kolem dvaceti alb. Jeho filmů je však mnohonásobně více. Hrál ve více než sto padesáti snímcích.
§  Přesto, že jeho hlavní „parketou“ je bojové umění kung-fu, které má rozhodně k humoru daleko, dokázal tento výjimečný umělec obojí skloubit dohromady a vytvořit role, při kterých prožívají diváci zajímavé chvíle.
–         Nevědí, jestli se mají dříve bát nebo smát.
Jackie Chan má právem svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
bojová umění

Svůj úsměv stále neztrácí

Tak jako kolem všech hvězd, i kolem tohoto umělce se čas od času vytvoří nějaká fáma. Někdy je opravdu zlá a dotyčný si s jejím šířením neví rady, ale někdy může být docela úsměvná.
o   Je tomu několik let, co se na sociálních sítích objevily zprávy o tom, že slavná hvězda akčních i komediálních filmů, Jackie Chan, nás navždy opustila.
o   Podle těchto zpráv měl herec zemřít na následky srdečního infarktu.
Jistě už každý z nás poznal moc internetu a ví, jak bleskurychle se na jeho stránkách dokáží šířit zprávy. Během chvíle truchlil celý svět. Jackie Chan okamžitě vydal na svých stránkách prohlášení, že je stále na živu a těší se skvělému zdraví. Ačkoliv toto prohlášení vydal sám dotčený, nemohl své fanoušky dlouho přesvědčit. Kdo ví, jestli je v asijských zemích také populární jedna pověra, kterou známe v Čechách. „O kom se za jeho života objeví zvěst, že zemřel, bude žít dlouho.“ Vzhledem k tomu, jak dobře se u jeho filmů bavím, já osobně mu to přeji.