Vyberte si tu pravou bazénovou plachtu

Ochránit bazénovou vodu před znečištěním není zcela jednoduché. Kromě bazénové chemie je důležité také zakrytí, a to v podobě bazénové plachty. Zakryjte svůj bazén pomocí bazénové plachty chlorito.cz a kamínky, listy, prach, klacíky a jiné nečistoty z okolního prostředí se do vody ve vašem bazénu už nedostanou. Vybrat si můžete z několika druhů bazénových plachet, a to krycí plachty, zazimovací plachty a solární plachty.

nohy v bazénu

Nejprve se podíváme na krycí plachty. Jak už sám název napovídá, krycí plachta má za úkol bazén zakrýt tak, aby se do něj nedostaly nejen nechtěné nečistoty z okolního prostředí, ale navíc představuje i bezpečnostní hledisko. Chrání totiž vaše děti a domácí mazlíčky před nechtěným pádem do bazénové vody. A tím nekončíme! Krycí plachta chrání bazénovou vodu před rychlým vypařováním během horkých letních měsíců. Krycí plachty jsou vyráběny z odolného a pevného materiálu tak, aby zajistily co nejvyšší bezpečí pro váš bazén.
Dále tu máme zazimovací plachty. Tyto plachty slouží k zakrytí celého bazénu v době, kdy jej aktivně nevyužíváte. Zazimovací plachty jsou z odolného materiálu, tak zvané netkané textilie s vysokou hustotou vlákna, který chrání bazén před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

textura hladiny

Nakonec se podíváme na solární plachty. I zde sám název napoví. Solární plachty slouží zejména k ohřevu vody v bazénu, k udržení její teploty a také ke zpomalení vypařování vody z bazénu. Nesmíme ale zapomenout na to, že i solární plachta chrání bazénovou vodu před znečištěním z vnějšího okolního prostředí. Solární plachty mají podobu bublinkové folie, která je vyráběna z velmi odolných materiálů tak, aby odolala působení bazénové chemie a mechanickému namáhání.
Už jste si vybrali tu pravou plachtu pro vás? Že ne? Tak vám poradíme, hodit se vám budou rozhodně všechny.