Všichni chceme spokojeně bydlet

Naše priority se s věkem mění

Mnoho lidí zoufale touží po tom, aby jednou mohli opustit svůj byt v panelovém domě ve městě a odstěhovat se bydlet na venkov. A je jim třeba i jedno, že ten byt je v jejich vlastnictví a že to takto mají do práce co by kamenem dohodil. S postupem času se totiž mění nejen náš věk, ale také naše priority, a pokud jsme se po vystudování školy zajímali v první řadě o to, abychom si sehnali dobrou práci ve svém oboru, vybudovali si solidní kariéru a měli to do zaměstnání kousek proto, abychom tam mohli trávit co nejvíce času, tak po několika letech, kdy založíme rodinu, už máme naprosto jiné priority.
A je přirozené, že se naše priority s časem mění, neboť stárneme a v každém věku klademe důraz na něco jiného, náš pohled na svět se zkrátka vyvíjí.

S dětmi měníme své názory a nároky na bydlení

Takže jakmile se v rodině objeví děti a s nimi i jiné požadavky na bydlení, tak přirozeně zatoužíme po výměně bytu za něco většího, a tu nejlepší variantu zpravidla představuje vlastní rodinný dům. A není se čemu divit. Ve vlastním rodinném domě budeme mít totiž mnohem více soukromí než v paneláku. Naše děti tak získají mnohem lepší místo na hraní a pro svůj vývoj, budou moci skotačit na zahradě a nebudou se samy potulovat po městě, kde jim hrozí nebezpečí. Navíc taková zahrada, byť malá, poskytuje prostor pro další aktivity jako je koupání v bazénu, grilování, zahradničení a tak podobně.
Jenže klíčová otázka zní, jak našetřit rychle tolik peněz, abychom mohli začít stavět a vzápětí se stěhovat.

Peníze k dispozici pro každého

Pokud však zrovna nepatříte k horním deseti tisícům obyvatel, kteří tyto finanční otázky neřeší, tak jistě zvažujete, kde byste si mohli vzít nejvýhodnější půjčku. A pokud jste to již zkusili a potkalo vás zklamání v podobě nepříjemných výslechů, neochotných bankovních úředníků a spousty kontrol vašich účtů a registrů, tak nezoufejte, protože tou pravou možností pro vás, která vás rozhodně nezklame je nebankovní americká hypotéka.