Na Sardinii si přijdou na své surfaři i nadšenci do historie

Pokud se chystáte procestovat o letních prázdninách Sardinii, nejspíš se snažíte najít všechny dostupné a možné informace o tom, jak to udělat, co vás bude čekat nebo na co byste neměli zapomenout. Jsou místa, která jednoduše musíte vidět, místa, které nikde jinde na světě nejsou a která rozhodně stojí za navštívení.


Luxus a styl

Pobyt na Sardinii se bude  líbit převážně těm, kteří mají rádi luxus. Pokud hledáte opravdu skvělá letoviska, all inclusive, stylové hotely, pláže a nejlepší služby, Sardinie je rozhodně místo, které byste měli pro svou dovolenou zvážit. Ovšem nenechte se zmást, dovolená na Sardinii nemusí být jenom čtrnáct dní na pláži nebo u bazénu s drinkem v ruce. Můžete se vydat vstříc dobrodružství nejenom po vnitrozemí ostrova, ale také po vodě okolo některých pobřeží a pláží, na něž se ostanete jenom z moře.

Co všechno na Sardinii najdete?
–          Opuštěné pláže
–          Velice živý městský a společenský život
–          Nádherné památky z doby kartágské a římské říše
–          Průzračně čisté moře
–          Skály a jeskyně, do kterých se můžete potápět

Něco málo z historie ostrova
Sardinie je původně italský ostrov, v dnešní době je ale plně samostatný na italské nadvládě. Hlavní město celého ostrova je Cagliari a leží v jižní části ostrova. Tento ostrov byl osídlen už někdy v roce dva tisíce před naším letopočtem a i z této doby se nám dochovaly důkazy.

Žila zde totiž civilizace Nugarů, kteří zde zanechali stavby a památky. Všechny můžete navštívit a prohlédnout si zblízka. Velice známou památkou je Su Nuxari, místo s památkami kamenných staveb, které jsou sestavené z komolého kuželovitého tvaru – tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejsou to ale jenom nugarské stavby, které tu najdeme. Na Sardinii se vystřídaly i další civilizace, například Féničané, Kartaginci a také Řekové. V době našeho letopočtu získali nadvládu nad ostrovem Římané a v prvním tisíciletí Vandalové.