Klasická vajíčka jinak

Symbolem Velikonoc jsou vejce. Každý je zdobí tak, jak zvládne. Zkuste si je letos ozdobit jinak. Co budete potřebovat?

·         S lakem na nehty – vezměte dostatečně velkou nádobu a naplňte ji do půlky vodou, do které nakapte dostatečné množství laku na nehty. Vejce v něm opatrně vykoupejte, a nechte nejlépe na špejli uschnout. Výsledkem bude mramorovaný vzor.

·         Papírový pásek – obarvěte vejce potravinářskými barvami vždy v jedné barvě. Z barevného papíru vystřihněte pruh tak, aby šel lehce nasadit na vejce. Volte vždy barevné kombinace papíru, na které můžete nalepit puntíky, proužky, nebo je můžete posypat třpytkami. Hotové proužky slepte, a vložte do nich vejce.

·         Ubrousky – určitě jste se setkala s dekoracemi z ubrousků. Nakupte velikonočně laděné ubrousky, vystřihněte vrchní vrstvu obrázku, a nalepte lepidlem na vejce. Vejce potom celé zatřete lepidlem, aby se obrázek nesloupl.

Pokud máte kreativního ducha, vytvoříte dekoraci ze všeho. Můžete nasbírat vrbové proutí, smotat do věnce, a mašlí připevnit kraslici. Vznikne vám krásný velikonoční věnec, který se hodí na dveře i do okna. Do vypichovací hmoty můžete zapíchat živé nebo umělé květiny v kombinaci s kraslicemi na špejli, zajícem z kartonu, nebo třeba s mašlemi.

Ze všeho se dají tvořit krásné doplňky do domu i ven. Oblíbené jsou truhlíky, které lze osázet květinami, a pro účely Velikonoc do nich stačí zapíchat kraslice, nebo zajíce či kuřátka vyrobené z papíru. Šablon je na internetu spousta, stačí je obkreslit na karton či tvrdý papír a dozdobit podle fantazie.

Pro odvážné
Pro odvážnější z vás jsou k dispozici i návody na velikonoční zajíce ze slámy. Je třeba si udělat představu o velikosti a proporcích a celkovém tvaru. Vypadá to těžce, ale jakmile si vytvarujete základ za pomoci vázacího drátu, půjde to samo. Pokud si na něj netroufáte, nevadí. I bez slaměného zajíce můžete tvořit desítky rozličných dekorací na Velikonoce i jaro.