Jak se vypořádat s běžnými kožními obtížemi?

Jak se vypořádat s bodnutím od hmyzu a jak mu předcházet?
Pokud Vás bodne komár, pravděpodobně Vás místo vpichu bude svědit a dost možná Vám kůže zčervená a oteče. V tropických oblastech naší Země může takové bodnutí od komára způsobit dokonce smrtelná onemocnění, a pokud se chystáte do oblastí, kde hmyz přenáší nemoci, jako jsou malárie či horečka dengue, měli byste se poradit s lékařem o vhodném očkování či lécích na předpis. Dobré je myslet nejen při těchto výletech, ale i nás v letních měsících na prevenci. Zkuste osvědčený trik spojený s užíváním vitaminu B, který po alespoň týdenním pravidelném užívání by měl komáry a další bodavý hmyz zahánět.
líčení rtů
Pokud Vás bodne vosa, je dobré postižené místo potřít octem. Pokud se jednalo o včelu, smíchejte špetku jedlé sody s troškou vody, tato zásaditá směs potlačí účinky včelího jedu, který je kyselý. Pozor si dejte na alergickou reakci na tato bodnutí, u některých jedinců může dojít až anafylaktickému šoku, který může smrtelný. Neváhejte proto v takovém případě volat sanitku!
Vyzkoušejte tentokrát na opar vyzrát s jogurtem!
Opary na rtu jsou vyvolávány virem, který nese název herpes virus. Víceméně všichni lidé mají tento virus ve svém těle. Zde si nepozorovaně přežívá a dá o sobě vědět pouze v okamžicích, kdy jsme ve stresu nebo máme-li oslabenou imunitu. Pak vyvolá opar. V lékárně si sice můžete zakoupit mastičky či náplasti, které Vám pomohou se oparu během několika dní zbavit, pokud však chcete tentokrát ušetřit, vyzkoušejte bílý jogurt. Pokud opar několikrát během dne pomažete jogurtem s živými kulturami, tyto aktivní mikroorganismy herpes virus napadnou a vám pomohou urychlit hojení oparu a zmírnit nepříjemné svědění.
masáž ruky
Cibule Vám pomůže zbavit se modřin a pohmožděnin!
Pokud upadnete a vidíte, že se Vám na postiženém místě začíná dělat podlitina či modřina, vezměte rychle kousek cibule a na postižené místo asi na čtvrt hodiny přiložte. V cibuli je obsažena látka, která nás běžně při jejím krájení nutí slzet, v tomto případě Vám však pomůže odvést přebytečnou krev z poraněné tkáně a zabránit vzniku modřiny. Je důležité však zareagovat opravdu rychle, aby cibule mohla zafungovat. Ránu také můžete chladit, což vede také ke stažení cév a urychlení hojení.