Dětská postel, která se nerozbije

Postel do dětského anebo studentského pokoje byste měli v každém případě vybírat zodpovědně. Jak samotný pokoj, tak dětská postel od Masivní dřevěný nábytek musí být bezpečná, kvalitní, a zdravotně nezávadná. Případné nedostatky totiž mohou vašeho potomka ovlivnit na celý život. A jako rodiče byste jistě měli pamatovat i na to, že takové lůžko musí být co možná nejvíce odolné, protože všichni víme, jak jsou děti vynalézavé, a co dokážou.červený a bílý polštář

Jak vybrat ten pravý materiál?

Vlastnosti samotné postele se zpravidla odvíjejí od vlastností materiálu, ze kterého je zhotovena. Proto je důležité zvolit ten správný materiál. V tomto případě byste tedy neměli koukat pouze po cenách a hledat ty co možná nejnižší, ale zvolit materiál, který je opravdu kvalitní, odolný, zdravotně nezávadný, a má dlouhou životnost. Všechny tyto vlastnosti perfektně splňuje nábytek z masivního dřeva.

Masiv nemusí být drahý

Jistě i vy už jste někde od někoho slyšeli o tom, že masivní dřevo je drahé, a proto je lepší zvolit dřevotřísku. Jedná se o velký omyl, a to hned z několika důvodů.
Za prvé jde o to, že dřevotříska není dřevo – jedná se znovu využitý dřevěný odpad, jehož zdravotní riziko spočívá v lepidlech, které třísky drží pohromadě.
Za druhé, masivní dřevo může, ale nemusí být drahé. Existuje mnoho druhů dřevin. Ty listnaté a exotické mají tvrdé a většinou i výrazně zbarvené dřevo, které je opravdu dražší. Naopak ty jehličnaté jsou měkčí, ovšem pro potřeby nábytku stále dostatečně kvalitní a odolné, a tento druh masivu je finančně dobře dostupný. Takže pokud si vyberete masiv z borovice, bude kvalitní, a přitom vás jeho cena nepoloží na lopatky.dívka na posteli
Navíc, investici do masivního dřeva je potřeba počítat z dlouhodobého hlediska. Takový nábytek má dlouhou životnost a bez potíží vás přežije. Takže zatímco ten z lamina anebo dřevotřísky budete muset několikrát vyměnit, ten dřevěný máte na celý život.