Které přípravky na hubnutí jsou nejlepší?

Podle reklam by se mohlo zdát, že není nic snadnějšího, než shodit pár kilogramů. Koneckonců stačí si koupit tenhle koktejl nebo tamten posilovací přístroj a váha jde dolů skoro sama, aniž bychom se museli příliš namáhat. Jak je tomu ale ve skutečnosti?zdravá strava a cvičení – základ hubnutí.jpg

Na rovinu si hned na začátek pojďme říct, že ke štíhlé postavě žádná snadná cesta nevede, a žádné přípravky na hubnutí vám v tom nepomohou. S výjimkou těch, jejichž vysoká váha je důsledkem nemoci či medikace nebo lidí nemocných (ti by měli navštívit lékaře a hubnout pod jeho dohledem), mají všichni na výběr. Buď si mohou zachovat stávající životní styl a spokojit se s postavou, jakou mají, nebo se dát na cestu odříkání, přičemž odměnou jim bude několik kilogramů dole.

Přípravky na hubnutí můžeme rozdělit do několika kategorií. První jsou tabletky. Ty jsou obvykle tím nejhorším, co do sebe můžete dát. Obvykle se shánějí pod rukou a nejsou lékařsky testované, a pokud ano, z nějakých důvodů testy neprošly. Rozhodně se tedy nehodí pro nikoho, zvláště však pro mladistvé, jejichž tělo je ještě ve vývoji. Navíc tyto tablety stejně obvykle neúčinkují a jsou pouze hazardem s vaším zdravím.

O něco lépe jsou na tom léky, které jsou volně prodejné v lékárně. No, popravdě se nejedná ani tak o léky. Mají totiž pouze certifikaci výživových doplňků bez jakýchkoliv jiných účinných látek. V podstatě se jedná o glorifikované vitaminové kapsle. Výrobci tvrdí, že obsahují určité kombinace vitamínů, které nastartují váš metabolismus a tím zrychlí proces hubnutí. Ano, takový efekt sice mají, avšak jeho síla je tak nízká, že to není téměř znatelné.

Na podobném principu fungují i různé čajové směsi. Ty zase údajně obsahují metabolismus startující směs bylinek. I zde je účinnost těchto směsí poměrně nízká. Přesto lidé utrácejí za tyto čaje spoustu peněz, neboť jsou „přírodní“.

Samozřejmě se nabízí otázka: když jsou léky i čaje tak málo účinné, není možné si prostě brát větší dávku? Odpověď je ne, není. Hrozí zde totiž možnost předávkování s ne moc dobrými následky pro zdraví. Vezměme nejprve ony vitaminové doplňky. Ano, mohou nastartovat metabolismus, ale také způsobit předávkováni vitaminy. A to je poměrně nebezpečné. Co se bylinných čajů týče, tak přeci jen bylinky neobsahují jen metabolismus podporující látky, nýbrž i jiné, které jsou ve větším množství toxické.zeleninový hamburger – zdravější náhrada klasického.jpg

Pokud jde o různé cvičební stroje, na nich skutečně spalujete energii. Jsou tedy nejúčinnější ze všech jmenovaných prostředků na hubnutí. I zde je však třeba varování. Většina z nich zatěžuje pouze určité skupiny svalů, zatímco jiné opomíjí. To může při dlouhodobém používání vést k problémům s kosterním a svalovým systémem v důsledku nerovnoměrného zatížení.

Jaký způsob je tedy nejlepší? Prostě a jednoduše méně jíst a více se hýbat. Doposud nikdo jiný účinný systém na snižování váhy nevymyslel, a nejspíš to tak zůstane. Proto obětujte každý den trochu času a jděte si třeba zaběhat. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.