Zoubky srovnané vedle sebe dětem sluší

Nejen každý rodič, ale i děti si přejí to, aby jejich zoubky byly zdravé a samozřejmě i esteticky krásné. Někdy se však dětem v jejich dětství stane úraz, který zastoupení zubů v ústní dutině naruší natolik, že jejich další růst není pravidelný. Za křivým chrupem ovšem stojí i dědičnost, kterou není možné předem ovlivnit.
V obou případech lze však trvalému pokřivení zabránit tak, že vaše dítě vezmete na ortodoncii Praha, kde se o nápravu jeho chrupu postará tým zkušených odborníků.model rovnátek

Rovnátka dětem nevadí

Pro dnešní děti je velkou úlevou, že se od počátečních předsudků a posměšných komentářů ohledně rovnátek už dávno upustilo. Aktuálně se na kovovou ozdobu v puse dívá mnoho dětí jako na doplněk, ale i přirozenou součást léčby, kterou chtějí podstoupit, aby měly zuby hezky srovnané vedle sebe. Z řad rovnátek si můžete vybrat několik typů, ale to, jaká jsou pro vaše dítě a jeho případ tím nejlepším řešením – musí zhodnotit daný odborník.
Po konzultaci s ním se dozvíte všechny důležité informace a sdělí vám rovněž i průběh léčby a postup, jak dosáhnout toho, aby byla co nejúspěšnější.dítě s rovnátky

Aby byla léčba rychlá a úspěšná

Samozřejmě, že je velmi důležité i to, abyste spolupracovali a řídili se pokyny kliniky, která vám léčbu poskytne. Klíčem k úspěchu a rychlému ukončení je taktéž i dodržování hygieny. Nejen z pohodlí domova byste proto měli dbát na to, aby si vaše dítě jeho zoubky čistilo pečlivě a pravidelně, ale mělo by se zúčastnit i dentální hygieny, kdy se o precizní péči celé ústní dutiny postará i zkušený odborník.
V průměru trvá ortodontická léčba 2 – 3 roky, během kterých byste se měli vyhnout zásahům do ústní dutiny, aby mohla rovnátka účelově napravit to, v jakém stavu je chrup vašeho dítěte. Pokud budete dbát na dentální hygienu, nebudete muset podstupovat zbytečné zákroky, které léčbu zpravidla prodlouží.