Ořechové směsi podporují imunitu v boji proti infekci

Epidemie koronaviru mění svět a pouze utvrzuje zájemce http://www.centrin.cz/informace-pro-zajemce o zdravou výživu v platném přírodním zákonu, že prevence je vždy na prvním místě. Preventivní opatření jsou méně bolestná, méně nákladná, a také nás obvykle nasměrují tam, kudy by se měl lidský život ubírat.ořechová směs s rozinkami

Vyměnit pochutiny za výživu

Většina lidí v současné populaci vybírá pokrmy podle chuti, to je samozřejmě v pořádku, ale jde o to, zda chuťové buňky nejsou ovlivněny některou z drogových závislostí. Do této kategorie můžeme zařadit bohužel i bílý rafinovaný cukr a veškeré výrobky, kde se nachází v nepřiměřeném množství. Cukr není sám o sobě drogou v pravém slova smyslu, ale vzniká na něm po určité době návyk. Ten posouvá naše vnímání extrémním směrem a jeho důsledky pak přichází v časové prodlevě – překyselení organismu, diabetes, alergie, atopický ekzém, srdečně cévní choroby, onemocnění trávicího traktu, neurologické problémy, psychické nemoci, především deprese a úzkost, atd.
Sladkosti s bílým cukrem výrazně oslabují i imunitní systém a okrádají nás o cenné vitamíny a minerály, ve vlastním zájmu bychom měli dbát na postupný přechod ze sladkých pochutin na něco rovněž chutného, ale zároveň výživného.vlašské ořechy na stromě

Ořechové směsi se sušeným ovocem

Ideální kombinace, jak zahnat chuť na sladké, jak zdravě mlsat třeba u sledování filmů a poslechu hudby, nebo na cyklostezkách a turistických výletech do přírody, při cestování autem či vlakem, je směs ořechů Naklíčeno, do níž přidáme vybrané druhy tuzemského nebo exotického sušeného ovoce.
Ovoce dodá dostatek vitamínu C a provitamínu A a ořechy poskytnou další potřebné složky, které náš organismus nutně potřebuje ke své činnosti a k obnově tělesných buněk – vitamíny skupiny B, vitamín E, K, hořčík, zinek, selen, vápník, železo, měď a další minerální stopové prvky. Kromě složitých sacharidů a proteinů se tu nachází i velmi důležitá vláknina pro správné trávení.