Moderní technika v automobilech


Automobilový průmysl neustále zvyšuje svoje tempo, stále vycházejí novější a novější modely automobilů s ještě lepšími technickými vlastnostmi. Jsou však technické vymoženosti, které ve všech automobilech nenajdete. Přečtěte si o těch, které zachraňují podnikání a mnohdy i životy!veterán
Automatické brzdy
Pokud se dostanete do situace, kdy je nutné zabrzdit opravdu na několika metrech, pak víte, jak rychlé reakce jsou potřeba. V dnešní době moderní automobily obsahují automatické brzdy, které fungují na způsobu laserových radarů a senzorů, které reagují na překážky v cestě automobilu. Tento systém obsahují všechny autobusy a kamiony. Dostávají se však už i do osobních automobilů a opravdu zachraňují životy.
První pomoc
Pokud máte nehodu a máte v automobilu systém eCall, pak za vás v případě nutnosti kontaktuje tísňovou linku a odešle jim informaci spolu s GPS souřadnicemi. Přes menší mikrofon přímo v přístrojové desce můžete komunikovat se záchranáři a ti na místo posléze přijedou.
Zpříjemní vám život
Pokud neustále hledáte parkovací místo, pak si můžete pomoci s jedním z nových systémů, který pomáhá s hledáním volného místa. Pracuje na principu systému senzorů umístěných ve městě. Řidiči si tak mohou najít místo jednoduše přes městský systém. Díky novým technologiím také můžete jednoduše otevřít váš kufr nohou, třeba v případě, že máte plné ruce.auto detail
RMC systém
RMC systém vám umožní sledování vozidel v reálném čase. Sleduje jejich produktivitu a zaznamenává spotřebu paliva při práci. Generuje také knihu jízd, eviduje tankovací karty a můžete se podívat i do trasování GPS v historii vozidla. Nejedná se tak úplně o výbavu vozidla, jako spíše systém pro firmy, který ale osobní i nákladní dopravu dost zásadně zjednodušuje. Satelitní sledování vozidel rmc-system je skvělým pomocníkem pro všechny, co potřebují mít přehled o vozovém parku.