Jeden, dva i tři tituly

Člověk si říká, že za něco mu ten titul nestojí – hodiny strávené nad učením, čas strávený na seminářích, drcení a učení pořád dokola jenom za to, že budete dělat podplacenou práci, zatímco někteří udělali polovinu toho, co vy, a ještě mají plat vyšší. Někoho to prostě a jednoduše naštve a řekne si, když může švindlovat on, proč ne já?

diplom a čepice.png

Je zde samozřejmě velká skupina lidí, která si tu práci dá a prostě onu diplomku či bakalářku napíše, pěkně po staru. Ale pokud máte nějakých těch pár tisíc na účtu a nevíte co s penězi, proč je nevrazit někomu, kdo je doslova profesionál v psaní prací a se kterým zaručeně obstojíte při jakkoliv těžké obhajobě? Většinou není nic moc třeba, akorát dobrý plat, téma a třeba i dostatek času.

 

Kolik si vlastně lidé účtují?

Může to být klidně stovka za stránku, může to být také několik stovek za stránku, to vše se odvíjí od komplikovanosti, a hlavně složitosti tématu a samotného textu. Dneska upravit textový dokument zvládne každý, na to není třeba pisálka, ale vymyslet ten obsah, to je to pravé ořechové, které mnohým nejde, byť existuje tolik pomůcek. Pokud je pisálek zkušenější a píše opravdu rychle, zvládne si za pár hodin vydělat klidně na celý měsíc a nemusí mít ani brigádu – horší je to, že do důchodu se mu to asi nezapočítá.

přikolíčkované bankovky.jpg

Záleží na tom, jestli diplomku píše student či ne?

Popravdě řečeno, mohl by to napsat pes a kdybyste si to obhájili, máte to. Některá zaměstnání si na volbě tématu takových prací zakládají, ale většina to více či méně neřeší a spíš je zajímá, jaká je ta osoba. Protože sic máte vynikající výsledky a červený diplom je málo, v reálném a faktickém životě můžete být v praxi naprosto nepoužitelní. A to vám pak ani vlastnoručně napsaná bakalářka se 100 % autenticitou nepomůže.

 

Jedině, že byste se rozhodli pro dráhu akademika, to je pak dobrá bakalářka základ bezesporu!