Dovolená, na které vypnete


Náš mozek ze všeho nejvíce nezaměstnává naše zaměstnání, ale počet podnětů, které musí během určitého času zpracovat. S nástupem virtuality do běžných životů je obyčejný člověk unavenější, než bývali lidé dříve. Vaše hlava pracuje prakticky neustále, protože téměř nikdy nevypíná. Když jedete tramvají, vytáhnete mobil a surfujete. Když vaříte jídlo, máte zapnutý messenger a při pípnutí kontrolujete, kdo vám píše. Doba se velmi zrychlila. Proto je kvalitní odpočinek ještě mnohem důležitější.
Chcete-li prožít dovolenou, na které skutečně vypnete, nevybírejte si přeplněné pláže a nejluxusnější hotely. Ano, odpočinete si od manuální práce, ale psychicky budete neustále „připojeni“.
krajina hory
Musíte si prostě pročistit hlavu i tělo. Sbalte stan, spacáky, osobní věci a vyjeďte do vám sympatického, nepřeplněného kempu. Pravděpodobně byste volili kemp někde u jezera, abyste si vytvořili alespoň iluzi středomořské dovolené, ale tam na kvalitní odpočinek zapomeňte. Vydejte se do hor.
Možná si říkáte, že tento článek je hloupost a už toho máte dost. Máte dovolenou a budete se potácet někde s krosnou a zatloukat stanové kolíky, to zrovna. Čtěte dál, tak zlé to nebude.
Kvalita kempů se výrazně polepšila. Najdete v nich zrekonstruované umývárny i toalety, kuchyňky (pokud nechcete vařit na vařiči), dokonce i elektrické přípojky, abyste si mohli nabít telefon.
cesta  přírodou
Dovolená v přírodě neznamená, že se z vás stanou zvířata, naopak. Čtyři dny strávené v přírodě, kdy zároveň prověříte své fyzické síly náročným výstupem na vysokou horu, vám přinesou do duše blahodárné pocity. Odpočinete si tak, jak nikdy předtím.  
Musíte však splnit ještě jednu důležitou podmínku. Na těch pár dovolenkových dní se rozlučte s elektronikou, zůstaňte offline, ani nikomu pokud možno nevolejte. Užívejte si pohodové chvíle strávené s partnerem a luxus dostatku času.
V přírodě, bez mobilů, notebooků a tabletů. To je pravý odpočinek. Uvidíte, že až se vrátíte, budete plní energie, radosti, vděčnosti a vyrovnanosti.